Erotyki

 

 

N_0300_www

N_03:00 | 145 x 180 cm|2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Natasza, Źródło | 2016 r

/Natasza/
Obraz pt. Natasza należy do cyklu erotyków. Jest on nowym spojrzeniem na akt kobiecy.
Podziw dla piękna kobiecego ciała, inspiracja subtelnością ruchów oraz seksualnością, połączone zostały tutaj z tematem, który mimo silnego związku z wyżej wymienionymi aspektami, często zostaje pominięty. Krzywda ludzka jest nieuniknioną konsekwencją braku spojrzenia poza powierzchowność, poza ciało. Popęd oraz pragnienie dominacji potrafią skutecznie blokować empatię, przez co doświadczane cierpienie pozostaje niezauważone.
Natasza przedstawiana w moim malarstwie jest zarówno ponętnym pięknem, które maskuje mankamenty okrutnej rzeczywistości, jak i jego ofiarą. Wszytko zależy od indywidualnego obserwatora i złożoności analizy tego na co patrzy.
Geneza tytułu
Przez sex turystów Nataszami, nazywane są kobiety z biednych krajów Europy wschodniej. Nadanie im wspólnego imienia jest uogólnieniem, które wymownie pokazuje jak bardzo w ich świadomości te kobiety pozbawione zostały indywidualności.
Instalacja
/Źródło/
Materiał z którego została wykonana instalacja jest tym samym materiałem, który widzimy na obrazie. Z wnętrza wymiętej pościeli, ułożonej na kształt komina wydobywa się zapach-afrodyzjak. Instalacja angażując zmysł powonienia prowokuje do poszukiwania źródła woni. Wabi i rozbudza pragnienie aby je odnaleźć. Informuje o obecności obrazu wypełniając przestrzeń zapachem.
„Źródło” powstało w wyniku inspiracji obrazem i jest jego uzupełnieniem, materialnym odzwierciedleniem siły postrzegania zmysłowego, oraz tajemnicy zawartej w jego niejednoznaczności.

przerwa0

Kochanka | Lover

 

przerwa0

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Narcyz | Narcissus

 

przerwa0

 

Druga faza snu | The second stage of sleep
Druga faza snu | The second stage of sleep